Rubriigiarhiiv: Uudiste arhiiv

Misjonikoori ringreis Soomes 2016

10. – 12. juunil väisas Misjonikoor Soomemaad, mille käigus külastati ja esitleti uue plaadi Hingekuld loomingut Tapiola kirikus, SLS misjonipäevadel Vihdis ja Järvenpää kirikus.

Oli igati tore ja meeldejääv reis!

Misjonikoori värske CD “Hingekuld” esitlus 14. mail Tallinna Toomkirikus

Tere tulemast osa saama Nelipüha oikumeenilisest kontsertpalvusest ja Misjonikoori värske CD “Hingekuld” esitlusest.

CD “Hingekuld” koosneb dirigent Maarja Vardja värskest loomingust.

Nelipüha oikumeenilise kontsertpalvuse korraldajad: Eesti Kirikute Nõukogu, EELK Misjonikeskus ja Tallinna Piiskoplik Toomkogudus.

Issanda õnnistus on hinge ülim varandus.
Issanda õnnistus, see puhastab, uuendab, pühitseb ja täidab armastusega.
Sätendab siis hingekuld südames, silmades. Hingekuld südames, silmades armastus.

Misjonikoori uue plaadi sõnum on, et igas inimeses peitub väga väärtuslik alge, n-ö kullatükk. Läbi Püha Vaimu puudutuse saab meie hing elavaks. Saame olla uueks muudetud, elustub meie sisemine ilu. Läbi Issanda õnnistuse saame hoida seda aaret säravana, jagada headust.

Plaadil võib leida sarnasusi Misjonikoori kahe viimase helikandja ülesehitusega. Siin on üheksa laulu, aga kogu muusikat võib käsitleda ka kui 50-minutilist tervikteost. Samas on iga laul kui omaette lugu või jutustus, kuhu mahub ka tänu, ülistus ja palve.

Kokku on panustanud umbes 60 inimest oma aega ja head tahet, et kuulutada muusikahelide keeles elumuutvat sõnumit ja ühtlasi rikastada meie kirikumuusikat uue loominguga. Suur rõõm on mõelda kõikidele lauljatele ja muusikutele, kelle panus on aukartust äratav. Salvestusprotsessini jõudmine hõlmab aga palju etappe alates muusika loomisest ja noodistamisest kuni näiteks abivalmis inimeste hoolitsuseni, et pikkadel harjutus- ja sisselaulmispäevadel oleks kaetud toidulaud.

Tänud Viimsi Püha Jaakobi kogudusele, kes avas koori salvestuseks lahkelt oma pühakoja uksed. Suur tänu Jaane Lendile, kelle helistuudios Estvox sai veedetud lugematu hulk tunde. Samuti suured tänud helirežissöör Indrek Pattele erilise professionaalsuse, heatahtlikkuse ja pikameelsuse eest. Väga tänulikud oleme meie headele toetajatele, kelle annetuste abil CD sündida sai!

Loodame südamest, et „Hingekuld” võiks olla äratuseks otsijatele ja pühitsuseks leidnutele. Plaadi esitlus toimub 14. mail algusega kell 18 Tallinna Toomkirikus ja on ühendatud oikumeenilise nelipüha palvusega. Tere tulemast!

MAARJA VARDJA

21. november – Maarjamaa 800

21. novembril toimus Tallinna Jaani kirikus Maarja laulude festivali lõppkontsert, kaasa teenis Misjonikoor koos bändiga. Esmakordselt tuli esitusele värske looming ROOSIPÄRG.

Misjonikoor vaimulikul laulupeol Tartus 2015

Misjonikoor osales 2.-5. juulil Tartus EELK vaimulikul laulupeol ja selle raames toimunud kirikupäeval. Ühtne ettevõtmine kandis nimetust “Maarjamaa – Isa maa”.

Misjonikoori 17. sünnipäev Lääne-Nigulas

Misjonikoor sai veebruaris 17 aastat vanaks ja harjumuspäraselt koguneti 21.-22. veebruaril oma sünnipäeva tähistama Lääne-Nigula pastoraati. Pühapäeval (22. 02) teenis Misjonikoor kaasa Lääne-Nigula koguduse jumalateenistusel.

 

Sünnipäev

Jõulukontsert IMMAANUEL 13. ja 14. detsembril

IMMANUELI jõulukontserdi pilte saab vaadata siit.

 IMMAANUEL – selles kaunikõlalises jõulukontserdi pealkirjas peitub imeline tõotus – Jumal on meiega. Selles on vägi!

Kolm koori, orkester, solistid ja bänd on ühendanud oma jõud, et muusika kaudu esile tõsta jõulusõnumi sügavaid ja  igavikulisi väärtusi.

Jõulusündmuste valguses  soovime taas pöörata tähelepanu  armastuse ja andestuse, rahu, lootuse, rõõmu ja südameheaduse algallikatele.

On suur väärtus, et võime esitada muusikat, mille loomise inspiratsiooniks on olnud  jõuludest lähtuv sõnum ja et see on ka meie endi hinge väljendus.

Soovime üheskoos kuulajatega  kogeda isiklikku jõuluimet –  armastuse puudutust.

L 13. detsembril kell 18.00 Tartu Pauluse kirikus 

P 14. detsembril kell 18.00 Tallinna Kaarli kirikus


Imelisel jõulukontserdil IMMAANUEL musitseerivad

Hanna-Liina Võsa, James Werts, Mikk Dede, Tiina Seppel

Kammerkoor Lambertus, Misjonikoor, Credo-Allika kammerkoor

Collegium Consonante orkester

Mihkel Metsala Band

Dirigendid Lehari Kaustel, Sigrid Põld, Merle Liblik, Maarja Vardja

Kaastegev Hannes Võrno

Vaata ka facebookist

Tule laulma!

MKplakat

Misjonikoor ootab oma ridadesse uusi liikmeid! Oodatud on eelkõige meeshääled.

Koor on tegutsenud juba 16 aastat, mille jooksul on selles laulnud palju inimesi Eestimaa erinevatest nurkadest. Võib-olla on just nüüd Sinu kord leida oma koht Misjonikooris?

Misjonikoori peamine eesmärk on kuulutada evangeeliumi läbi muusika, ja ka sõna. Iga koorilaulja on kui misjonär, kes saab kasutada oma lauluandi jumalariigi tööks.

Kui tunned endas huvi tärkamas, siis võta ühendust  allolevatel kontaktidel Maarja Vardja või Kaarel Vahermäega.

dirigent
Maarja Vardja
56624321
maarja.vardja@eelk.ee

koorivanem
Kaarel Vahermägi
kaarel.vahermagi@gmail.com